środa, 10 sierpnia 2016

Pielęgniarstwo

Pielęgniarstwo to studia, które cieszą się coraz większą popularnością. Wzrost liczby kandydatów odnotowała większość uczelni, które mają w ofercie edukacyjnej ten kierunek. Walka o indeks jest zacięta, na jedno miejsce przypadają co najmniej 2 osoby, a na niektórych uczelniach nawet 7 (Gdański Uniwersytet Medyczny). Z jednej strony to dobra informacja, bo w naszym kraju pielęgniarek brakuje. Z drugiej strony nasuwa się pytanie, czy osoby które skończą studia zdecydują się na pracę w Polsce?

Źródło: http://www.ehow.com

Studia na kierunku pielęgniarstwo są wymagające i zaliczają się do tych gdzie najlepiej mieć "powołanie". Wybierając pielęgniarstwo należy nastawić się na pomoc drugiej osobie, warto więc posiadać w sobie duże pokłady empatii. Również teoretyczna strona studiowania nie należy do najprostszych. Przykładowe przedmioty z planu studiów to: anatomia, fizjologia, biochemia i biofizyka, anatomia, fizjologia, genetyka, radiologia, farmakologia.

Po ukończeniu studiów praca dostępna jest w zasadzie od ręki. Warto poświęcić czas na naukę języków obcych, gdyż praca za granica może przynieść dziesięciokrotnie wyższe dochody niż w kraju.

Zobaczcie również filmową prezentacje kierunku:

czwartek, 4 sierpnia 2016

Zarządzanie lotnictwem

Zarządzenie lotnictwem (Aviation Management) to unikatowy w skali kraju kierunek prowadzony w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W całej Europie tylko cztery uczelnie prowadzą podobne studia.

Kierunek przeznaczony jest dla osób, które chciałyby pracować w branży lotniczej i posługują się dość dobrze językiem angielskim (całość zajęć prowadzonych jest w tym języku). Studia są odpowiedzią na dynamiczny rozwój przewozów lotniczych. To także dobra alternatywa dla osób, których pasją jest lotnictwo, ale z różnych powodów nie mogą zostać pilotami.

Źródło: services.tripcase.com

Studenci podczas nauki zdobywają wiedzę z ekonomii i zarządzania w kontekście obsługi lotnisk i linii lotniczych. Przygotowują się do prowadzenia samodzielnych i racjonalnych analiz w obszarach powiązanych z lotnictwem

Duży nacisk kładziony jest na naukę języków obcych m.in.: język angielski lotniczy i narzędzi informatycznych, tak by późniejsze poruszanie się po międzynarodowym rynku lotniczym było bezproblemowe. Wykłady i zajęcia prowadzone są przez licznych praktyków z Europy.

Przykładowe przedmioty to: Aviation Management and Policy, Aviation Law and Organization, Airline Network Management, Airport Management, Ground Service.

Studenci po 4 semestrze wyjeżdżają na praktyki na międzynarodowe lotniska lub do czołowych linii lotniczych.

Studia kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Uczelnia pomaga również w zdobyciu niezbędnych certyfikatów branżowych.

Inne informacje znajdują się na stronie kierunku.

Zobaczcie także filmik o kierunku, jaki przygotowała uczelnia: