wtorek, 25 kwietnia 2017

Czy Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne to dobry pomysł na studia?

Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne to studia łączące w sobie zagadnienia z dwóch popularnych kierunków, które na większości uczelni są rozdzielone. Studia prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu.

Studia przeznaczone są dla osób, które swoją karierę chcą związać z pracą w administracji publicznej, a zwłaszcza w służbach mundurowych. Program studiów został opracowany przy udziale praktyków zajmujących się bezpieczeństwem i administracją w służbach mundurowych, administracji rządowej i samorządowej, sądownictwie, prokuraturze, itd.

Źródło: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals

Czy takie studia są dobrą alternatywą dla klasycznej administracji lub bezpieczeństwa wewnętrznego?

Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla osób zdecydowanych na późniejszą pracę w służbach mundurowych lub organizacjach związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem. WSB w Opolu podpisała umowy o współpracy z Komendą Wojewódzką Policji, Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej oraz innymi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i sprawną administrację. Studenci mają więc zapewnioną możliwość kontaktu z instytucjami, które w sposób praktyczny zajmują się przedmiotem ich studiów. Realizowane są m.in. wizyty studyjne w tych instytucjach.

Studia na tym kierunku pozwalają na przyswojenie wiedzy z zakresu nauk prawnych, społecznych, funkcjonowania państwa, itd.. Przykładowe przedmioty to:
Podstawy nauki o państwie i prawie z elementami wstępu do prawoznawstwa, Elementy prawa cywilnego i gospodarczego, Teoria i podstawy bezpieczeństwa, Organizacja i zarządzanie w administracji publicznej i bezpieczeństwie, Zwalczanie przestępczości i terroryzmu, Postępowanie administracyjne. Część wykładów studenci wybierają sobie sami, w zgodzie z własnymi zainteresowaniami.

Absolwenci, którzy zdecydują się na pracę w policji będą mieli skrócone o połowę obowiązkowe szkolenie przygotowujące do pracy w tej służbie.

poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Studiuj piłkę nożną!

Dobra informacja dla fanów piłki nożnej, którzy z tym sportem chcą związać swoją karierę. Już od nowego roku akademickiego będzie można studiować specjalność "piłka nożna" na kierunku sport. Studia pod patronatem Szkoły Trenerów PZPN poprowadzi Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej.

Źródło: timohmeyer.com 

Sport – piłka nożna to unikatowy kierunek studiów. Studia mają być wspierane przez kadrę wybitnych trenerów i piłkarzy. Specjalność uzyskała patronat Szkoły Trenerów PZPN. Program studiów obejmuje ponad 1000 godzin zajęć dedykowanych wyłącznie piłce nożnej m.in.: Narodowy Model Gry, Filozofia gry w piłkę nożną, Przywództwo i budowanie drużyny, Biologiczne uwarunkowania wysiłku w piłce nożnej, Przygotowanie kondycyjne w piłce nożnej.
Studia adresowane są do zawodników i zawodniczek piłki nożnej, wiążących swoją przyszłość z pracą szkoleniową, nauczycielską lub menadżerską. Studia zwieńczy uzyskanie licencji UEFA B oraz nabycie uprawnień pedagogicznych, które gwarantują możliwość podjęcia studiów magisterskich na kierunku wychowanie fizyczne.

Zobaczcie filmik promujący specjalność: 



poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Fashion kultura i promocja - nowe studia w Opolu

Uniwersytet Opolski przygotował nową specjalność dla osób zainteresowanych modą. "Fashion kultura i promocja" to specjalność na kulturoznawstwie, która będzie dostępna już podczas zbliżającej się rekrutacji. Studia potrwają 3 lata i zakończą się zdobyciem tytułu licencjata.

 
Źródło: esraroise.com

 


Oprócz typowego programu związanego z kierunkiem kulturoznawstwo studenci specjalności będą zdobywali wiedzę związaną z historią i współczesnymi trendami świata mody. W trakcie edukacji poznają zasady organizowania eventów modowych, podstawy marketingu oraz budowania reputacji marki. W planie znajdą się również zajęcia z przedsiębiorczości i zarządzania firmą. Studenci nauczą się zasad kontaktu z mediami, a zwłaszcza zasad formułowania przekazów medialnych oraz podstaw dziennikarstwa modowego.

Absolwenci będą mogli wykorzystać zdobyta wiedze i umiejętności m.in.: w redakcjach pism modowych i o tematyce lifestylowej.

Aktualności z Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa, który jest organizatorem specjalności można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/PolonistykaUO

poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Przetwarzanie języka naturalnego - filologia angielska

Uniwersytet Gdański proponuje ciekawą specjalność na studiach II stopnia, na filologii angielskiej. Przetwarzanie języka naturalnego to propozycja  skierowana  do  osób,  które  interesują  się  tym,  jak  działa język naturalny, mających zdolności analityczne i tych które nie boją się nowych technologii.

 Źródło: buzzfeed.com

Program  studiów jest tak skonstruowany, że pozwala  rozwinąć kompetencje z językoznawstwa oraz  poznać podstawowe narzędzia lingwistyczne, wykorzystywane w przetwarzaniu języka  naturalnego. Studia prowadzone są przy pomocy specjalistów z Instytutu  Informatyki. Studenci uczą się podstaw programowania, a także obsługi przetwarzania dokumentów.

Kończąc specjalność przetwarzanie języka naturalnego absolwent posiada biegłą znajomość języka angielskiego, a także jest przygotowany do pracy nad nowymi technologiami, których kluczowym elementem  jest  język  naturalny (np.  syntezatory  mowy,  programy wykorzystujące język naturalny jako środek w komunikacji pomiędzy komputerem a jego użytkownikiem).

Dzięki takiej wiedzy absolwenci mogą podjąć pracę nie tylko w firmach które potzrebują osób biegle posługujących się językiem obcym, ale także w przedsiębiorstwach związanych z rozwojem technologii z obszaru językoznawczego.