piątek, 29 czerwca 2018

Filologia koreańska

Filologia koreańska to jeden z bardziej niszowych kierunków. Czy warto studiować język i kulturę Korei?

Korea zwana jest Krajem Cichego Poranka lub Krajem Porannej Świeżości. Obecnie Korea Południowa jest jednym z nowocześniejszych państw świata. Studia na kierunku filologia koreańska/ koreanistyka przeznaczone są dla osób, które chcą poznać język i kulturę tego azjatyckiego kraju.

Studia zdobywają coraz większą popularność wśród maturzystów.

Pod koniec studiów absolwenci piszą i mówią w języku koreańskim na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację i czytanie tekstów źródłowych.

Przykładowe przedmioty zawarte w planie studiów to m.in.: komunikacja, struktura gramatyczna języka, konwersacje, wstęp do sinogramów, gramatyka opisowa, teoria literatury, historia Korei, językoznawstwo współczesne, ochrona własności intelektualnej.

Absolwent koreanistyki jest przygotowany do pracy w instytucjach upowszechniania kultury, w administracji publicznej, placówkach dyplomatycznych, firmach międzynarodowych, biurach tłumaczeniowych.

Uczelnie, które mają w ofercie ten kierunek to m.in.:




Zobaczcie zanim film zdecydujecie się na ten kierunek:


środa, 20 czerwca 2018

Analityka chemiczna

Analityka chemiczna to nowość w ofercie dydaktycznej Politechniki Łódzkiej.




Stacjonarne studia I stopnia na kierunku analityka chemiczna będą dawały tytuł inżyniera. Czas trwania - 3,5 roku.

Studia obejmują zakres szeroko pojętej analityki chemicznej ale także chemii ogólnej i nieorganicznej, chemii organicznej, chemii fizycznej, matematyki. Podczas nauki studenci poznają sposoby otrzymywania i bezpiecznego stosowania wyrobów chemicznych. Dużą cześć nauki stanowić będą zajęcia laboratoryjne, i projekty.

W trakcie studiów słuchacze zapoznają się z przepisami prawa w zakresie działalności gospodarczej i prawa pracy.

Przykładowe przedmioty to: metody pobierania i przygotowania próbek, technologie informatyczne, maszynoznawstwo i grafika inżynierska, technika pracy w laboratorium chemicznym, chemia analityczna, obliczenia analityczne, elektrotechnika z elementami elektroniki.


Po skończeniu kierunku analityka chemiczna absolwenci będą mogli podjąć pracę w przemyśle, laboratoriach badawczych oraz w innych jednostkach, w których występuje zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu analityki chemicznej. Absolwenci są przygotowani do prowadzenia badań z zastosowaniem nowoczesnych technik instrumentalnych, spektroskopowych, separacyjnych.

Zobaczcie filmik prezentujący Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej, który jest jednostką prowadzącą kierunek analityka chemiczna:

środa, 13 czerwca 2018

Muzyka w multimediach

Uniwersytet Śląski zaprasza na studia artystyczne - muzyka w multimediach. 




Muzyka w multimediach to kierunek studiów I stopnia, po ukończeniu którego uzyskuje się tytuł licencjata.

Studia kształcą specjalistów przygotowanych do samodzielnej działalności na rynku muzycznym, ze szczególnym uwzględnieniem rynku medialnego, a więc muzyki na potrzeby filmu, radia, reklam, gier komputerowych, oraz szeroko pojętej muzyki użytkowej.

Specjalności dostępne na tym kierunku to:
  • Kompozycja muzyczna w sztukach audiowizualnych,
  • Dźwięk w grach,
  • Charakterystyka kierunku oraz oferowanych specjalności.
Program studiów obejmuje zajęcia praktyczne, związane z tworzeniem muzyki na potrzeby multimediów. W ramach specjalności Dźwięk w grach studenci poznają również całościowy proces tworzenia gier, ze szczególnym uwzględnieniem podstaw programowania silników gier.

Absolwent kierunku posiada umiejętności z zakresu kompozycji, aranżacji, instrumentacji, studyjnych technik realizacji dźwięku, oraz niezbędną wiedzę muzyczną (harmonia, literatura muzyczna). Może podjąć pracę w zakresie przygotowywania muzyki do filmów, reklam, gier i innych produkcji multimedialnych.

Absolwent studiów I stopnia może kontynuować naukę na studiach magisterskich.

Zobaczcie krótki filmik tłumaczący, jak wygląda proces udźwiękowiania gier: