wtorek, 14 listopada 2017

Prawo własności intelektualnej i nowych mediów

Prawo własności intelektualnej i nowych mediów to studia o profilu praktycznym, które kształcą specjalistów potrafiących sobie radzić w szybko zmieniającym się otoczeniu technologicznym i prawnym.


Studia prowadzone są na Uniwersytecie Jagiellońskim na Wydziale Prawa i Administracji. Prawo własności intelektualnej i nowych mediów trwa 3 lata i kończy się uzyskaniem tytułu licencjata. Naukę można kontynuować na innych studiach prowadzonych przez WPiA UJ lub na studiach pokrewnych na innej uczelni.

Źródło: https://blazepress.com/

Studia mają wymiar praktyczny. Połowa wymiaru godzin w programie studiów realizowana jest w formie warsztatów i ćwiczeń. Część zajęć prowadzona jest przez praktyków posiadających duże doświadczenie w dziedzinie prawa własności intelektualnej, mediów i reklamy.

Przykładowe przedmioty ujęte w planie studiów to: wprowadzenie do systemu prawa, psychospołeczne aspekty ochrony własności intelektualnej, media w Polsce i na świecie, podstawy prawa prywatnego międzynarodowego, prawo patentowe, ochrona wzorów użytkowych, prawo autorskie i prawa pokrewne, marketing innowacji, ochrona dóbr osobistych.

Od trzeciego roku studenci wybierają jedna z czterech ścieżek specjalizacyjnych, którymi są:

  • Prawo autorskie;
  • Prawo własności przemysłowej;
  • Nowe media;
  • Prawo konkurencji.

Ważną część studiów stanowią  praktyki studenckie w organach administracji, instytucjach i przedsiębiorstwach stanowiących potencjalnych pracodawców dla przyszłych absolwentów.

Absolwenci kierunku mogą w zależności od wybranej ścieżki specjalizacyjnej mogą podjąć pracę jako: specjaliści ds. transferu technologii, zarządzania własnością intelektualną, w dziale marketingu i reklamy, organizatorzy imprez masowych, urzędnicy administracji publicznej i kancelarii prawnych, pracownicy działów public relations, itd.

Zobaczcie stronę kierunku: http://www.pwinm.wpia.uj.edu.pl/ oraz krótkie wideo tłumaczące czym jest prawo autorskie:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz