środa, 6 grudnia 2017

Nowość! Studia prawnicze na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Przyszli prawnicy mają o jedną uczelnię do wyboru więcej. Od 2018 roku rusza prawo na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.


Kandydaci którzy zdecydują się prawo na AHE (jednolite studia magisterskie) będą mogli wybrać jeden z trzech trybów prowadzenia zajęć dzienny, niestacjonarny lub online. Studia na tej uczelni będą miały wymiar praktyczny. Oznacza to, że cześć zajęć prowadzona będzie przez praktyków - osoby na co dzień wykonujące zawody prawnicze. Będą to np. prokuratorzy okręgowi, czynni adwokaci, radcy prawni, notariusze.

Studenci będą mogli wybrać także jedną z trzech specjalizacji: karnistyczną, cywilistyczną i gospodarczo-finansową.

Specjalność karnistyczna przeznaczona jest dla studentów, którzy chcą zdobyć umiejętności posługiwania się podstawowymi koncepcjami kryminologicznymi przy rozwiązywaniu problemów z zakresu prawa karnego i podjąć pracę w organach ścigania lub wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wiedza z karnistyki. Wybrane przedmioty na tej specjalizacji to: instytucja świadka koronnego w polskim prawie karnym na tle rozwiązań międzynarodowych, przestępczość zorganizowana w Polsce i na świecie, prawo karne międzynarodowe, kompendium wiedzy z kryminalistyki.

Specjalność cywilistyczna adresowana jest do tych studentów, którzy karierę chcą związać z rozwiązywaniem spraw z zakresu stosunków rodzinnych i prywatnych osób fizycznych. Wybrane przedmioty ze specjalizacji cywilistycznej: stosunki majątkowe w sprawach rodzinnych, odpowiedzialność medyczna w prawie medycznym, prawo alimentacyjne, rola kuratora w sprawach rodzinnych, prawo umów konsumenckich, międzynarodowe postępowanie cywilne.

Specjalność gospodarczo-finansowa przeznaczona jest dla osób, które chcą realizować swoją karierę zawodową w obszarach łączących wiedzę prawną z ekonomią. Przykładowe przedmioty realizowane w toku nauki to: prawo bankowe, prawo ubezpieczeń, prawo celne, analiza ekonomiczna przedsiębiorstwa, prawo i postępowanie podatkowe, międzynarodowe prawo handlowe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz