Kierunek fizyka techniczna oferuje połączenie wiedzy i praktyki. Studenci poznają matematykę i komputerowe metody symulacji, akwizycji, analizy i prezentacji danych. Kierunek powinny wybrać osoby, które w przyszłości chciałyby pracować na stanowiskach technicznych w instytutach naukowo-badawczych i na uczelniach, jako inżynierowie w przemyśle i sektorze nowoczesnych technologii.
Źródło: http://www.edgalaxy.com
Fizyka techniczna prowadzona jest zazwyczaj w trybie dziennym, ale niektóre uczelnie oferują także tryb zaoczny. W trybie niestacjonarnym studia trwają zazwyczaj dłużej. Studia I stopnia to studia inżynierskie, po ich ukończeniu można kontynuować naukę na studiach magisterskich.
Na fizyce technicznej można wybrać specjalność. Przykładowe specjalności to optoelektronika, fotonika, fizyka medyczna, fizyka komputerowa, fizyka optyczna, materiały i nanostruktury, fizyka i technika jądrowa.
Przez pierwsze semestry przedmioty realizowane podczas zajęć mają charakter ogólny i są to np. fizyka, matematyka i informatyka. Później większość przedmiotów jest obieralna i zależy od zainteresowań studenta i specjalności.
Fizyka Techniczna należy do tych kierunków kształcenia, których studenci najczęściej wyjeżdżają za granicę w ramach współpracy z innymi uczelniami i instytutami badawczymi zarówno w Europie jak i USA. Przed wyborem konkretnej uczelni warto sprawdzić z jakimi instytucjami ma ona podpisane umowy o współpracy.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz