Aplikacje internetu rzeczy to interdyscyplinarne, magisterskie studia II stopnia. Kierunek ma charakter międzyuczelniany i prowadzony jest przez dwie poznańskie uczelnie: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (Wydział Fizyki) i Uniwersytet Ekonomiczny (Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej).
Studia na tym kierunku przeznaczone są dla osób, które chciałyby specjalizować się w zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, a także pracować w środowisku umiejscowionym na pograniczu nauki, techniki i biznesu.
Źródło: https://techcrunch.com/
Internet rzeczy to koncepcja, gdzie przedmioty mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem sieci komputerowej. Funkcje i informacje dostarczane przez rzeczy są dostępne, pod określonymi warunkami, jako usługi sieciowe lub źródła danych. Przykładowe dziedziny zastosowań to: inteligentne budynki, nowa generacja urządzeń powszechnego użytku np. sprzęty domowe, sieci samochód-samochód i samochód-infrastruktura, rozproszony monitoring, narzędzia kooperacji społecznej przez sieć, itd.
Poniżej krótki film wyjaśniający koncepcje internetu rzeczy:
Studenci, którzy zdecydują się na kierunek aplikacje internetu rzeczy będą zdobywać wiedzę m.in. o: czujnikach i sensorach, transmisji danych, czy przetwarzaniu danych. Równie ważne umiejętności zdobywane w trakcie studiów będą wiązały się z wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań na rynek.
Absolwenci będą mogli podjąć pracę w innowacyjnych firmach zajmujących się produkcją lub usługami, w firmach technologicznych, internetowych lub własnych start-up'ach.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz