Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie rekrutuje na nowy kierunek, którym jest Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych.
Jest to kierunek unikatowy prowadzony w Polsce tylko przez AGH. Studia prowadzone są na poziomie inżynierskim i magisterskim.
Podczas studiów na tym kierunku można nabyć wiedzę z zakresu zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie oraz matematycznego przebiegu procesów fizycznych i chemicznych w obszarach budownictwa, inżynierii środowiska i górnictwa. Studenci uczą się o przyczynach i skutkach degradacji środowiska, z uwzględnieniem działalności wydobywczej.
W programie studiów znajdują się także zagadnienia związane z: metodami oceny stopnia degradacji środowiska oraz sposobami jego rewitalizacji, zasadami projektowania w skali urbanistycznej, formalno-prawnymi procedurami planistycznymi, itd.
Studenci muszą odbyć także czterotygodniową praktykę w firmach, z którymi współpracuje wydział. Należą do nich m.in.: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., Tauron Wydobycie S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Lafarge-Holcim, Cemex Polska Sp. z o.o. czy LMBV mbH
Absolwenci kierunku potrafią posługiwać się regułami ścisłego, logicznego myślenia w analizie procesów fizycznych i technicznych oraz wykorzystać poznany aparat matematyczny do opisu i analizy podstawowych zagadnień fizycznych i technicznych.
Mogą podjąć pracę w zakładach górniczych, firmach realizujących usługi w zakresie rekultywacji i rewitalizacji terenów zdegradowanych, biurach projektowych, firmach konsultingowych, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, itp.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz