Studia rolnicze adresowane są głównie do osób, które swoje życie pragną związać z życiem na wsi. Po ukończeniu rolnictwa można zostać rolnikiem i czerpać dochody oraz satysfakcję z uprawy roślin lub chowu zwierząt. Kończąc rolnictwo można także podjąć pracę w firmach zajmujących się sprzedażą lub produkcją np. maszyn rolniczych, nasion, preparatów takich jak nawozy, czy środki ochrony roślin lub w przedsiębiorstwach przetwórstwa żywności. Dzięki zdobyciu nowoczesnej wiedzy można odpowiednio sprofilować własne gospodarstwo rodzinne tak, aby dawało ono jak największy przychód.
Studia rolnicze to studia są dwuetapowe. Studia I stopnia dają tytuł inżyniera i trwają 3,5 roku. Ukończenie studiów II stopnia daje tytuł magistra. Studia dostępne są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.
Osoby zainteresowane mogą także ukończyć studia III stopnia i uzyskać doktorat.
Źródło: etsy.com
Rolnictwo to studia, które obejmują swoja tematyką bardzo szeroki zakres wiedzy, dlatego można wybierać spośród wielu specjalności m.in.: agrobiznes, agronomia, agroturystyka, bioinżynieria rolnicza, doradztwo rolne, hodowla roślin i nasiennictwo, informatyka w rolnictwie, produkcja ogrodnicza, projektowanie terenów zielonych, rolnictwo ekologiczne, czy towaroznawstwo produktów i surowców rolniczych.
Specjalności a także programy studiów różnią się w zależności od uczelni. Studia na kierunku rolnictwo oferowane są zazwyczaj przez uniwersytety przyrodnicze.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz