Automatyka i robotyka to studia interdyscyplinarne. Absolwenci kierunku automatyka i robotyka mogą podjąć pracę jako projektanci systemów sterowania, kierownicy wydziałów wyposażonych w tego typu urządzenia, programiści, a także jako przedstawiciele techniczni, serwisowi i handlowi firm produkujących oraz sprzedających najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne.
Automatyka i robotyka to kierunek dwustopniowy - najpierw studia inżynierskie, a następnie magisterskie.
Źródło: http://designtaxi.com
To, czym po ukończeniu studiów będą zajmowali się absolwenci zależy głównie od specjalności na jaką się zdecydują w trakcie nauki. Przykładowe specjalności to: elastyczne systemy wytwarzania, automatyzacja procesów wytwórczych, komputerowe systemy sterowania, przetwarzanie informacji i sterowanie w biotechnologii, robotyka, systemy pomiarowe.
Należy pamiętać, że praca po tym kierunku wiąże się także z konieczności systematycznego doszkalania i aktualizowania wiedzy, która zmienia się wraz z rozwojem technologii.
Ciekawsze przedmioty wykładane na studiach to m.in.: automatyzacja procesów ciągłych i wsadowych, estymacja sygnałów w warunkach niepewności, komunikacja i nawigacja w systemach mobilnych, metody wrażliwościowe w sterowaniu i identyfikacji, wizja komputerowa w automatyce, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, planowanie ruchu robotów, metody sztucznej inteligencji, projektowanie i prototypowanie dedykowanych układów sterowania, sterowanie jakością, sterowanie produkcją.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz