wtorek, 7 czerwca 2016

Technologia Roślin Leczniczych i Prozdrowotnych - studia inżynierskie

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie postanowił poszerzyć swoją ofertę edukacyjną o nowy ciekawy kierunek, jakim jest Technologia Roślin Leczniczych i Prozdrowotnych. Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych biologią, a zwłaszcza botaniką. Studenci mają szansę zdobyć wiedzę o światowych zasobach roślin leczniczych, przyprawowych, kosmetycznych i kulinarnych. 

Źródło: www.littlerustedladle.com

Studia trwają 3,5 roku i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Naukę można kontynuować na studiach magisterskich, na tym samym kierunku. Kierunek prowadzony jest w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. W programie studiów przewidziano takie przedmioty jak np.: integrowana ochrona roślin ogrodniczych, podstawy farmakologii, biologia nasion, historia ziołolecznictwa, rośliny do ogrodów sensorycznych, techniki mikroskopowe w biologii roślin, wino i cywilizacja. Zajęcia mają charakter nie tylko teoretyczny, ale także praktyczny w laboratorium.

Kończąc studia inżynierskie absolwenci otrzymują nie tylko dyplom inżyniera, ale także następujące certyfikaty:
  • Certyfikat potwierdzający kwalifikacje do pracy w sklepach zielarsko-medycznych;
  • Certyfikat potwierdzający kwalifikacje w zakresie stosowania środków ochrony roślin;
  • Certyfikat potwierdzający kwalifikacje w zakresie integrowanej uprawy roślin.

Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę jako specjaliści w sektorze produkcji, towaroznawstwa, przetwarzania i  marketingu roślinnych surowców farmakologicznych, kosmetycznych, spożywczych, w nowoczesnych laboratoriach biotechnologicznych i analitycznych lub w organizacjach promujących zdrowie.

Folder kierunku dostępny jest tutaj. Warto również odwiedzić Technologię Roślin Leczniczych i Prozdrowotnych na Facebooku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz